SZURKOLÓI BAJNOKSÁG SZABÁLYAI!!

1.) Az Európában élő kosárlabda szabályok élnek itt is, így nincs flagrant foul, vagy clear path foul stb..nincsenek!

2.) 6 személyi hibánál van kipontozódás.
3.) Egy-egy negyed 12 perc tiszta játékidőből áll.
4.) Hosszabbítás (döntetlen esetén) 5 perc tiszta játékidő, ami annyiszor ismétlődik, amíg nem dől el a találkozó sorsa.
5.) Támadóóra van!
5.1.) Támadóóránál a FIBA szabályai érvényesek, szóval támadó lepattanó esetén 14-re áll vissza!
6.) Időkérések száma az Alapszakaszban és  Playoffsban Európai szabályoknak megfelelően működnek.

Minden időkérés 1 percig tart.
Időkérést engedélyezni időkérési lehetőség alatt lehet.
Az időkérési lehetőség akkor kezdődik:

~mindkét csapat számára, amikor a labda holttá válik, és a mér­kőzésórát megállították, valamint a játékvezető befejezte jelzé­seit a jegyzőasztal felé;
~mindkét csapat számára, amikor a labda holttá válik egy utolsó vagy egyetlen büntetődobást követően;
a kosarat kapott csapat számára, ha mezőnykosarat értek el ellene.

Az időkérési lehetőség akkor fejeződik be, amikor a labda a játékos rendelkezésére áll a bedobáshoz vagy az első büntető­dobáshoz.
~ Csapatonként engedélyezhető:

~2 időkérés az első félidőben;
~3 időkérés a második félidőben, de legfeljebb 2 időkérés, amikor a mérkőzésóra 2:00 percet vagy kevesebbet mutat a negyedik negyedben;
1 időkérés minden hosszabbításban.
A fel nem használt időkérések nem vihetők át a következő negyedre vagy hosszabbításra.
Az időkérést azon csapat edzőjének terhére kell beírni, amelyik azt előbb kérte, kivéve,
ha az ellenfél által elért mezőnykosár után enge­délyezik az időkérést úgy, hogy szabályszegést nem ítéltek.
Nem engedélyezhető időkérés a kosarat elérő csapat­nak, amikor a mér­kőzésórát olyan sikeres mezőnykosár után állították meg, amely a ne­gyedik negyed vagy bármelyik hosszabbításban úgy esett, hogy a mér­kő­zésóra 2:00 percet vagy kevesebbet mutat, kivéve, ha játékvezetők szakí­tot­ták meg a játékot.

7.) Egy mérkőzésen sem játszhat 5 játékosnál kevesebb egy csapatban a pályán. Kivételt képez ha mérkőzés közben valaki megsérül és nem tudja folytatni a versenyt. Ez esetben folytatódik a mérkőzés 4-4 ellen.
8.) Amelyik csapat meccs napja előtt 5 nappal lemondja a mérkőzését és nem tud megjelenni az automatikusan 20-0-ás győzelem az ellenfele javára.
9.) Ha egy csapat csak 5  játékossal tud kiállni egy mérkőzésen akkor  nem büntetjük őket kipontozódással.
10.) Egy csapatban sem játszhat 4 főnél több magas szintű igazolt (NB1, NB2) játékos.

11.) Aki egy mérkőzésen 2 technikai faulttal, 2 sportszerűtlen faulttal, 1 technikai és 1 sportszerűtlen faulttal
 kizárásra kerül az 1 meccses eltiltásban részesül rögtön az azt követő mérkőzésen.

12.) Ha egy csapat nem tud kiállni egy mérkőzésen és 20-0-ás büntetést kap, akkor a vétlen csapat jegyzőkönyvbe beírt játékosainak érvényes a mérkőzésük.

13.)  A kosárlabda mérkőzéseken a játékosoktól elvárt a sportszerű viselkedés és a fair play szellemének tiszteletben tartása. Ennek megszegése esetén akár azonnali kitiltást is vonhat maga mögött.

14.) Rájátszás (Playoffs)
14.1.) A rájátszás megkezdéséig lehet igazolni/átigazolni játékosokat minden csapatnak!

14.2.) A rájátszásba azok a játékosok vehetnek részt akiknek megvan a 3 alapszakaszi mérkőzésük.
E szabály alól azok a játékosok kivételek akik ténylegesen sérültek, 3 hónapon túl gyógyuló sérülésük miatt nem tudják lejátszani a 3 alapszakaszi mérkőzést.

14.3.) A rájátszásba nem vehet részt olyan játékos aki nem a csapat tagja. Ha a csapat tagja de nincs  meg az alapszakaszon részt vett 3 mérkőzése akkor nem játszhat a rájátszásban.
14.4.) A rájátszásba a legjobb 8 csapat jut be, amely a következőképp mérkőzik meg egymással: 1-8; 2-7; 3-6; 4-5.
14.5.) Egy párharc két nyert meccsig tart!