SZURKOLÓI BAJNOKSÁG SZABÁLYAI!!

1.) Az Európában élő kosárlabda szabályok élnek itt is, így nincs flagrant foul, vagy clear path foul stb..nincsenek!

2.) 6 személyi hibánál van kipontozódás.
3.) Egy-egy negyed 12 perc tiszta játékidőből áll.
4.) Hosszabbítás (döntetlen esetén) 5 perc tiszta játékidő, ami annyiszor ismétlődik, amíg nem dől el a találkozó sorsa.
5.) Támadóóra van!
5.1.) Ebben az esetben viszont az NBA szabályai érvényesek, szóval támadó lepattanó esetén nem 14re, hanem 24re áll vissza!
6.) Időkérések száma az alapszakaszban még Európai szabályoknak
megfelelően működnek, viszont a PO már az NBA-ben is használt szabályok lesznek érvényben!

6.1.) Időkérést az a csapat kérhet akinek éppen a birtokában van a labda! Holt játék esetén bármelyik játékos (beleértve a cserepadot is) kérhet időt, viszont ha a labda játékban van csak az azt birtokló játékos jelezheti a bírónak az időkérést!
6.2.) Az időkérések az NBA-nek megfelelően működik! Ahol épp az idő kérés történt, onnan folytathatja majd a labdát birtokló csapat a támadást. (Ez bíró függő hogy betartja e, ha nem akkor a szokásos félpályás oldalbedobással folytatódik a játék)
6.3.) A 4. negyed utolsó 1 percében minden időkérés után a hárompontos felső csúcspontjának párhuzamos "képzeletbeli" vonaláról oldalról történik a labda játékba hozása!
6.4.) Az időkérések száma 7, ami következőképp néz ki:
6.4.1.) Minden csapatnak van egy 20 mp időkérése félidőként, ekkor csak egy játékos cserélhető csapatonként. (ez az időkérés csak akkor lép életbe ha már elfogytak a normál időkérések)
6.4.2.) Az első és a harmadik negyedben kell lennie két teljes időkérésnek, míg a második és negyedik negyedben háromnak ugyanebből a fajtából, amit nem kötelező kikérnie egyik csapatnak sem! (értelmezésképp, ha az első negyedben két időt kér egy csapat, akkor a harmadik negyedben nincs időkérésre jogosultságuk)
6.4.3.) A rendes játékidő utolsó két percében pedig maximalizálva van az időkérések száma kettőre csapatonként. (a 20 mp-es időkérés nem számít bele a kettőbe)
7.) Egy mérkőzésen sem játszhat 5 játékosnál kevesebb egy csapatban a pályán. Kivételt képez ha mérkőzés közben valaki megsérül és nem tudja folytatni a versenyt. Ez esetben folytatódik a mérkőzés 4-4 ellen.
8.) Amelyik csapat meccs napja előtt 5 nappal lemondja a mérkőzését és nem tud megjelenni az automatikusan 20-0-ás győzelem az ellenfele javára.
9.) Ha egy csapat csak 5  játékossal tud kiállni egy mérkőzésen akkor  nem büntetjük őket kipontozódással.
10.) Egy csapatban sem játszhat 4 főnél több magas szintű igazolt (NB1, NB2) játékos.

11.) Aki egy mérkőzésen 2 technikai faulttal, 2 sportszerűtlen faulttal, 1 technikai és 1 sportszerűtlen faulttal
 kizárásra kerül az 1 meccses eltiltásban részesül rögtön az azt követő mérkőzésen.

12.) Ha egy csapat nem tud kiállni egy mérkőzésen és 20-0-ás büntetést kap, akkor a vétlen csapat jegyzőkönyvbe beírt játékosainak érvényes a mérkőzésük.

13.)  A kosárlabda mérkőzéseken a játékosoktól elvárt a sportszerű viselkedés és a fair play szellemének tiszteletben tartása. Ennek megszegése esetén akár azonnali kitiltást is vonhat maga mögött.

14.) Rájátszás (Playoffs)
14.1.) A rájátszás megkezdéséig lehet igazolni/átigazolni játékosokat minden csapatnak!

14.2.) A rájátszásba azok a játékosok vehetnek részt akiknek megvan a 4 alapszakaszi mérkőzésük.
E szabály alól azok a játékosok kivételek akik ténylegesen sérültek, 3 hónapon túl gyógyuló sérülésük miatt nem tudják lejátszani a 4 alapszakaszi mérkőzést.

14.3.) A rájátszásba nem vehet részt olyan játékos aki nem a csapat tagja. Ha a csapat tagja de nincs  meg az alapszakaszon részt vett 4 mérkőzése akkor nem játszhat a rájátszásban.
14.4.) A rájátszásba a legjobb 8 csapat jut be, amely a következőképp mérkőzik meg egymással: 1-8; 2-7; 3-6; 4-5.
14.5.) Egy párharc két nyert meccsig tart!